Lucy J. Čermáková,

copywriter na volné noze

Jsem kreativec.

Milovník správně poskládaných slov a psychologie.

Vše důležité o mé tvorbě hledejte v sekci

 Zde jen lidsky a méně vážně.

Dětstvím jsem prošla s kupou srdceryvných básní i povídek v šuplíku. Jelikož střední pro spisovatele neexistuje, vydala jsem se na propagační tvorbu. S ohromným nadšením jsem studovala předměty jako psychologie a reklama. Na účetnictví se mě ale raději neptejte… 🙂

Po mamince učitelce a překladatelce jsem lingvisticky založená. Umím dobře anglicky a japonsky, ale na češtinu nedám dopustit. Je báječně rozmanitá a plná možností.

Objevit copywriting pro mě bylo absolutně zásadním zlomem. Jako splněný sen. Jestli jsem něco vždy uměla a milovala, bylo to psaní. Báječnou shodou náhod jsem studovala i reklamu (ač původně s grafickými ambicemi) a zbožňovala jsem psychologii.

Díky této fantastické profesi, která mi byla jako šitá na míru, jsem si mohla ve dvaceti sbalit tašku a odstěhovat se do Japonska.

Bylo to nádherné i náročné.

Začínat jako copywriterské kuře v jedné z nejdražších zemí na světě, tak to byla výzva. Musela jsem na sobě pracovat, mnoho se naučit i odnaučit.

Ne, copywriting opravdu není jen o tom hezky psát. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem na to přišla.

Ale když už mi to jednou cvaklo, začalo to perfektně fungovat.

Údernost, stručnost, přemýšlení a psychologie, které vyžaduje skutečný copywriting, mě nakonec baví mnohanásobně víc, než ono dávné psaní obyčejných článků v duchu slohové práce.

A kdo jsem mimo psaní?

Jsem odhodlaná a zřejmě i tvrdohlavá. Introvert spokojený ve svém vlastním kanclu. Jsem velmi zásadová. Snažím se žít podle smysluplných hodnot, být dobrým člověkem, cítit se dobře, zkrotit své nedostatky.

Miluji inspiraci ve všech podobách. Filozofii, přírodu a procházky, smysluplné debaty, psychologii, hloubku, osobní rozvoj, sebevzdělávání, překonávání svých hranic.

Svoboda je pro mě asi to nejzásadnější slovo. Často a ráda se stěhuju, měním svůj domov i sebe.

Jo a jednou tu knihu napíšu. Až si budu jistá, o čem má být. Přijít na to je zřejmě má životní výzva. 🙂

Také jsem přátelský a veselý člověk, který vám navzdory žádoucí představě o vážnosti profesionála bude v e-mailech posílat smajlíky. Mám ty dvě tečky se závorkou ráda. Značí přeci, že to spolu myslíme dobře.  🙂

Napište mi

a dostanete smajlíka…